Nasıl Pozitif Kalırız

Sosyal bir varlık olan insan, gerek eğitim hayatında gerek iş hayatında gerekse arkadaş çevresinde birçok insanla ilişki kuruyor. Bu ilişkilerden bazıları bizim için yıpratıcı olabiliyor. Bunun nedeni negatif, karamsar ve enerji emici insanlar ya da durumlar. Ne yazık ki bu gibi durumlar ile karşılaşacağız. Bizim işimiz bu durumları kişisel olarak almamak, mümkün olduğunca kolay bir şekilde üstesinden gelmeye çalışmak ve bizim enerjimizi aşağı çekebilecek herhangi bir duruma karşı karamsarlığı bastırmak için yeterli donanıma sahip olduğumuzu, kendi pozitifliğimizle ilerlemeye devam edeceğimizi bilmektir.

Olumsuzluklar ile mücadeleye yardımcı olmak için bu on ipucu ile pozitif kalabilirsiniz. Çünkü size ne kadar kötü eleştiri ya da enerji gelirse gelsin siz onlardan güçlüsünüz ve bunu başarabilirsiniz.

Karamsarlık-negatiflik ile nasıl mücadele edeceğiz?

  1. Kişisel algılamayın

“Zehirli” bir kişiliğe sahip biriyle karşı karşıyaysanız, şunu unutmayın: Başkalarının sizin hakkınızda ne düşündüğü gerçekten sizi ilgilendirmez ve sizi etkilemez. Senin hakkında ne düşünürlerse düşünsünler kimin umurunda? Sadece kendin ol ve daha ileriyi hedefle.

2. Soğukkanlılığını koru

Negatif insanların arasında ne kadar durumdan etkilenmemiş görünür ve hissettirirsen yanı ne kadar pozitif kalırsan senin avantajına. Kötü enerji de iyi enerji de bulaşıcıdır. Onların seni etkilemesine izin verme sen hep pozitif ol.

3. Kendinizi oradan kurtarın.

Bazen en kolayı bazen de en zoru. Eğer karamsar bir ortamda iseniz ve git gide keyfiniz kaçıyorsa, oradan çıkın. Mevcut durumdan ne kadar erken ayrılırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır.

4. Nefes alın

En güzel sakinleşme ve meditasyon yollarından birisidir. Derin derin nefes alın hatta bu konuda bir uzmandan yardım bile alabilirsiniz.

5. Sakinleşmek için sayın

Sizi bu durumdan kurtarmaya yardımcı bir başka adım. Tamamen çaresiz hissettiğinizde, gözlerinizi kapatın ve 10 a kadar sayın ya da 20. Saymayı bitirdiğinizde daha berrak bir dimağ ile düşünmeye fırsatınız olacaktır.

6. Konuş

Hazır ve istekliysen, olumlu sözlerinle olumsuzlukla savaş. Bu bir mücadele, sadece durumun farkına varın ve olumlu pozitif cümlelerinizi ateşleyin. Eğer siz mücadele etmezseniz karamsarlık sizi de sarabilir.

7. Kendinizi meşgul edin.

Zihniniz başka bir şeye odaklanmışsa, çevrenizdeki karamsarlığı görmezden gelmek daha kolaydır.

8. Kendinizi pozitif kalmanıza yardımcı olacak şeylerle çevreleyin.

Çalışma ortamınızın ruh halinize sürekli zarar verdiğini düşünüyorsanız, kendinizi mutlu eden ve moralinizi yükselten şeylerle kendinizi kuşatmaya çalışın. İyimser alıntılar içeren notlar, aile fotoğrafları ya da size olumlu şeyler hissettirecek bir müzik.

9. Kin tutmayın.

Bu sizin için pekiyi değil. Kin tutmaya başlarsanız bir bataklığa sürüklenirsiniz ve fark ettiğinizde oradan kurtulmak hiç de kolay olmayabilir. Unutmayın affetmek karşınızdaki kişi ile ilgili değildir. Bu sizinle ilgilidir. Sizi üzen şeyleri geride bırakarak ilerlemek ile ilgilidir.

10. Evinizi kaleye dönüştürün.

Negatiflik ve karamsarlık her yerde etrafımızı sardığından bunlardan kurtulmanın en iyi yolu evinizdir. Evinizi huzurlu bir yere dönüştürün ve yaşadığınız tüm olumsuzlukları kapının dışında bırakın.

Günümüz toplumunda hayatın daha karanlık, daha iç karartıcı koşullarına çekilmek çok kolaydır. Bununla mücadele etmenin ve pozitif kalmanın en iyi yolu bu ipuçlarını takip etmektir. Karamsarlığın sizi etkilemesine izin vermeyin ve mümkün olan en pozitif yollarla bunun üstesinden gelmeye çalışın. Evinizi ve iş yerinizi basit, cesaret verici ve proaktif tutun. Unutmayın siz harikasınız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir