İnsanları Değiştirmeye Çalışmak

Sevgilim benimle ilgilenmiyor, kardeşim çok asosyal, iş arkadaşım çok tembel fakat biz onların daha farklı olmasını istiyoruz ve onları değiştirmeye çalışmalıyız.

Sakın… Bunu yapmaya çalışma. İnsanlara ilham verebilir, motive edebilir onlara bir şeyler öğretebilirsiniz ama onları değiştiremezsiniz.

  • Yorucu ve Sinir Bozucu.

Başkasını değiştirmeye çalışırken harcadığınız tüm enerjiyi düşünün. Eğlenceli mi Senin için iyi gidiyor mu? Muhtemelen değil. Muhtemelen yaptığınız tek şey, değişmesini istediğiniz şeylere odaklanmak ve ona çok fazla negatif enerji ve düşünce yüklemektir. Ama bu çok yorucu ve sinir bozucu olabilir.

Sanki çamura saplanan bir arabayı kurtarmaya çalışır gibi. Gaza istediğiniz kadar basın ama tekerler olduğu yerde patinaj yapıp duracaktır. Ve siz başladığınız yerden bir adım öteye gidemeyeceksiniz.

  • Size Nasıl Davranılmasını İstiyorsanız Sizde Başkalarına Öyle Davranın.

Düşünün birileri sizi değişmeniz için zorluyor, yönlendiriyor ve manipüle etmeye çalışıyor. Bu sizin kabul edemeyeceğiniz bir durum olurdu değil mi? peki siz neden başkalarına bunu yapıyorsunuz? ya da bu hakkı kendinizde görüyorsunuz?

  • Enerjinizi Kendinizi Daha İyi Olmak İçin Kendinizi Geliştirmeye Harcayın

Başkalarına yanlış yaptıkları şeyleri göstermek onlarla uğraşmak yerine kendinize odaklanmalısınız. Herkesin kendini geliştirebileceği noktalar vardır. Enerjinizi, başkalarını zorlamak yerine daha iyi bir insan olmaya çalışın.

  • Mümkün Değil.

Başkalarını değiştiremezsin. Bunu onlar için yapsanız bile olmaz. O yüzden denemeyin. İnsanlar sadece istedikleri zaman değişir, bir saniye daha erken değil.

Vazgeçmeyin, siz daha iyi bir insan olun. Karşınızdakine iyi bir rol model olun, motive edin, yardım edin ve öğretin. Göreceksiniz sizin güçlü ve sabırlı duruğunuzdan etkilenecekler ve size benzemeye çalışacaklardır. Ama bu değişimi kendileri yapacak siz değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir